PV Banner
Home | Location | History | Meetings & Practices | Officers | Members | Arts & Sciences | Youth Combat | Photos
  

 

OLD MEMBERS LIST

Not kept up to date, phone numbers and email problably do not work.

All external links are not part of the the Shire of Panther Vale website.
Inclusion of a page or site here is neither implicit nor explicit endorsement of the site.
Further, SCA, Inc. is not responsible for content outside of panthervale.com.

 

1

Lord Alaxandr MacLochloinn (Toby R. Milne), Award of Arms
http://sca.trmilne.com/
2

Alfonso Bombici (Will Schoolcraft)
Dugal Buchanan (Joe Schoolcraft)
PO Box 163, St. Johnsbury Center, VT 05863-0163
(802) 695-4624
mindless@sover.net
3

Amy of Panther Vale (Amy Grasmick)
John of Panther Vale (John Zuefle)
Jake Zuefle
Braintree, VT 05060b
4

Lord Arthur of Rosmalen (Art Van Den Berg), Award of Arms
Lady Alida de Conti (Alida Van Den Berg), Award of Arms
157 Chandler Road
West Berlin, VT 05663
(802) 223-5604 before 9:30 p.m.
5

Atreus (Dan Bishop), Order of Gawain
802-626-5993
flbishop@sover.net
6 7 8

Lord Cainnech MacVlliau (Erin Wutatsch), Award of Arms
102 Prespect St.
Barre, VT 05641
cbonai@yahoo.com
9

Caitilin Fhionn Inghean Fhionn (Katrina [Trina] Becker)
1610 Stoney Brook Rd.
Northfield, VT 05663
802-485-9632
buggie60@yahoo.com
10

Christian deXavier (Kevin Wilson)
2636 Mill Brook Road
Waitsfield, VT 05673
(802) 498-8945
11 12 13

Elena de Barngwen (Freyja Howe)
freyjabianca@yahoo.com
14

Emmett of Creswell Crags
grenk@pshift.com
15 16 17

Fionn "Halftroll" Mac Conn (David J. Cole)
169 Barre Street
Montpelier, VT 05602
(802)223-3813
feldenglas@hotmail.com
18 19

Hannah Therrien
226 Trombly Park, #5
Northfield, VT 05679
(802) 485-5127
dragonett@vtlink.net
20 21 22

Jesus Casanova de Monteverde (Nigel Oliver)
darthnigel29@hotmail.com
23

Jolene Coburn
26 Meadow Street
Williamstown, VT 05679
802-433-6352
spor1109@yahoo.com
24

Lady Katharine Whytton (Kathleen Meninger), Award of Arms, Order of the Silver Cresent, Queen's Honor of Distinction
Lord Marcellus Flavius Corinius (Michael Meninger), Award of Arms
Lord Iain MacBhaltair (John Meninger), Award of Arms, Order of the Tyger's Cub

PO Box 316
Worcester, VT 05682
(802) 223-2848
niteshft@comcast.net
25

Lady Lisette la Vinhala deCotignac (Anita Kelman), Award of Arms
Brookfield, VT 05036
anitakelman2@gmail.com
26

Marie deBourge (Kelsey Bower)
(802) 839-9491

Lady Malise Braigh Laird of Caithness (Lisa Ash), Award of Arms
James Ash
34 Spring Hollow Lane
Barre, VT 05641
(802)479-4000
jsash@charter.net
27


Lady Margarita Kofinopoia (Maggie Allen), Award of Arms, Order of the Silver Cresent
maggiea@empireone.net
28

Mathieu Poitevin (Matthew Potvin)
eternalchaos314@aol.com

29

Ripple (Matthew Garaffa)
mrgaraffa@gmail.com

30

Sarra Daykin (Brook Fowler), Order of Gawain 31

Lord Shunyata Shento (Theo Exploration), Award of Arms
theo_exploration@yahoo.com
32

Willem Baird (Scott Fournier)
563 Pinehurst St.
Lyndonville, VT 05851
802-626-6008
scott_jenn_fournier@charter.net
33

34

Disclaimer

Site maintained by Panther Vale WebMinister
For the Society of Creative Anachronism (SCA)
Page Revised: June 9, 2016

 

Home | Location | History | Meetings & Practices | Officers | Members | Arts & Sciences | Youth Combat | Photos